-
April 4th, 2005, 01:23 PM
#8
Inactive Member
Cherry, in all honesty, the price "sounds" high to me in comparison to what AG offers like for their lunches, etc. Are you saying this would be (1) complete meal for (1) doll?
That being said, though, I have seen pics of your work and it is beautiful! I also know first hand that when you do hand-crafted items, you have cost involved in materials, time, labor, etc, and that is costly. If you aren't making some money on it, why bother? So from that viewpoint, I KNOW the $15 is reasonable, since you are not a factory with a machine just cranking out these items.
I'll ask Diana today after school what food items she'd like to see for her dolls and get back to you later. Since she's in the "birthday mode", I'll bet she'll say Cupcakes!
Laurie
Posting Permissions
- You may not post new threads
- You may not post replies
- You may not post attachments
- You may not edit your posts
-
Forum Rules
Bookmarks